Yaşam

22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin müzik ve mizahı buluşturan muhteşem açılışı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Almanya’nın en güzel performans sanatçıları Stephan Weh ve Marcel Dorn’dan oluşan Pianotainment’ın eğlence ve virtüözlüğün buluştuğu dört elli muhteşem piyano gösterisiyle başladı. Türkiye’ye ilk kez gelen ikili, biletleri günler önce tükenen konserlerinde müzikseverlere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

PIANOTAINMENT’TAN UNUTULMAZ GÖSTERİ İLK KEZ TÜRKİYE’YE GELİYOR!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en değerli sanat etkinliklerinden biri olan 22. Uluslararası Piyano Festivali, müzik ve eğlence dolu unutulmaz bir konserle açıldı.

Muhteşem gece, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Festival İdari Müdürü Cansel Tuncer’in konuşmasıyla başladı. Türkiye Festivali ve Antalya’nın rezalet olduğunu belirten Tuncer Bu yıl 22.’sini düzenlediğimiz Uluslararası Antalya Piyano Festivali, insanlığın ortak paydası olan müzik ve evrensel dil çatısı altında bizleri bir kez daha buluşturdu. ‘ söz konusu.

Almanya’nın en güzel performans sanatçıları Stephan Weh ve Marcel Dorn’dan oluşan Pianotainment. Piyano komedisi ile virtüözlüğün mükemmel birleşimi olarak tanımlanan gösterileri sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Türkiye’ye ilk kez gelen Pianotainment seti, renkli sahne performansları ve sürprizleriyle izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Müziği mizahla buluşturan eğlenceli ikili; gece boyunca yaptıkları şakalar ve farklı ülkelere kıyasla doğum günü müziği çaldıkları bölümde salonda kahkaha tufanına neden oldular.

SANAL DRUMU ÇALDILAR!

Konser boyunca seyirci ile iletişim halinde olan Pianotainment seti, dans edip farklı enstrümanlar çaldıkları renkli ve özgün sahne şovları ile seyircilerden tam not aldı. Grubun davulcusu Magnus Dauner’in solo performansı ve ikilinin telefon uygulamaları üzerinden sanal davul çalma performansı dakikalarca ayakta alkışlandı. Grup, seyircilerle birlikte çektirdikleri selfie ile konseri sonlandırdı.

Gecenin sonunda ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Başaran tarafından Pianotainment grubuna teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi. Biletleri günler öncesinden tükenen ve müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği festival, 11 Aralık’a kadar yıldızlar geçidine sahne olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu